fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Ks. bp A. Długosz podczas rezurekcji na Jasnej Górze: Trzeba na nowo, goręcej uwierzyć, budzić nadzieję, gdy przygasła, odwagę, aby bronić wiarę tam, gdzie chcieliby na nowo ukrzyżować Chrystusa

Ks. bp Antonii Długosz zaznaczył, że jesteśmy posłani do dawania świadectwa wiary współczesnemu światu, który traci wiarę, oraz naszemu narodowi, a szczególnie młodemu pokoleniu. 

Wskazał w tym kontekście m.in. na protesty organizowane przez środowiska liberalno-lewicowe, których uczestnicy domagali się prawa do zabicia dzieci poczętych.

Biskup senior archidiecezji częstochowskiej przewodniczył w niedzielę Mszy Św. rezurekcyjnej w bazylice jasnogórskiej.

– Trzeba na nowo, goręcej uwierzyć, budzić nadzieję, gdy przygasła, odwagę, aby bronić wiarę tam, gdzie chcieliby na nowo ukrzyżować Chrystusa, zamknąć w grobie, zapomnieć i wykreślić. Oto świadectwo obserwatora czarnych demonstracji: „pięć październikowych wieczorów spędziłem pod katowicką katedrą. Byłem świadkiem, jak działa szatan. Kilkutysięczne zgromadzenie – większość młodych. Pod kolumnadą z łacińskim napisem >>Jedynemu Bogu cześć i chwała<< umieszczono wielki baner z bluźnierstwem. Jakby powtarzał się Wielki Piątek, ukrzyżuj Go” – mówił podczas homilii ks. bp Antonii Długosz.     

Ks. bp Antonii Długosz przypomniał też słowa Św. Jana Pawła II „nie lękajcie się” i wzywał za Papieżem Polakiem, by wymagać od siebie, nawet gdy inni od nas nie wymagają.

Protesty środowisk lewicowych rozpoczęły się w wielu miejscach kraju pod koniec października, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji.

Trybunał wskazał, że zabijanie dzieci nienarodzonych ze względu na chorobę genetyczną lub jej podejrzenie jest niezgodne z Konstytucją RP.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl