VII pielgrzymka WSKSiM na Jasną Górę

W Narodowy Dzień Życia na Jasną Górę z VII pielgrzymką udają się dziś studenci i wykładowcy WSKSiM. W programie modlitwa w intencji życia i wykład nt. jedności małżeństwa. Pielgrzymka wpisuje się także w obchody przypadającego jutro Dnia Świętości Życia.

To już tradycja, że w WSKSiM ten dzień obchodzi się szczególnie uroczyście. Od siedmiu lat udajemy się na Jasną Górę, by odnowić nasze pragnienie promocji życia, co jest też w programie uczelni – mówi jej rektor o. Zdzisław Klafka CSsR.

Ja myślę, że w naszej polskiej, europejskiej rzeczywistości widzimy, że życie wciąż jest zagrożone. Widzimy, że ten zamach na życie jest od strony prawodawstwa. Dlatego pragniemy formować się wszyscy razem, przypominać, że trzeba nawrócić się do Ewangelii, że trzeba szanować życie, trzeba promować życie i o to chcemy się modlić u Królowej Polski, o to życie, które jest zagrożone. Chcemy też niejako kontynuować zwyczaj jaki miał Ojciec Święty, ale także jako student. Karolo Wojtyła w czasie wojny, okupacji hitlerowskiej, jeździł z kolegami i z koleżankami do Częstochowy; możemy powiedzieć, że jedziemy śladami Jana Pawła II, aby się modlić za naszą Ojczyznę – mówił o. Zdzisław Klafka CSsR.

W południe w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze sprawowana będzie Msza Święta. Przewodniczył jej będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Następnie uczestnicy pielgrzymki wysłuchają wykładu Marka Banowskiego z Poznańskiego Kongresu Rodzin zatytułowanego: „Jedność małżeństwa – siła rodziny”. Ostatnim punktem pielgrzymki będzie Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Narodowy Dzień Życia jest zgodnie z uchwałą Sejmu RP „okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. Ma być także motywem „solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

W podobnym charakterze przebiegają obchody Dnia Świętości Życia, który przypada jutro. W całym kraju zaplanowano modlitwy w intencji poczętego życia, duchowe adopcje i marsze uliczne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl