Warszawa Droga krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

W intencji prześladowanych chrześcijan modlili się wierni uczestniczący w drodze krzyżowej, która wyruszyła dziś sprzed kościoła św. Klemensa. Kościół szacuje, że 75 proc. aktów przemocy wobec religii wymierzonych jest obecnie w chrześcijan.

Wierni przed drogą krzyżową uczestniczyli we Mszy świętej w kościele pw. św. Klemensa przy ul. Karolkowej.

Podczas homilii o. Jacek Aniszewski CSsR zwracał uwagę, że chrześcijanie są dziś prześladowani m.in. na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

„Trzeba też powiedzieć o swoistego rodzaju prześladowaniu Kościoła w krajach bogatych, w Europie, Stanach Zjednoczonych, gdzie bycie katolikiem, chrześcijaninem jest rzeczą niepoprawną politycznie” – powiedział o. Jacek Aniszewski CSsR.

Po zakończeniu Eucharystii rozpoczęła się droga krzyżowa, której uczestnicy przeszli do żoliborskiej parafii św. Stanisława Kostki, gdzie modlili się przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wierni nieśli kilkumetrowy drewniany krzyż, niektórzy mieli także własne małe krzyże.

Organizatorami drogi krzyżowej byli: Instytut Ordo Caritatis, Chrześcijański Kongres Społeczny, Fundacja Christiania, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Fundacja Świętego Benedykta oraz Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Warszawskiej.

We wtorek w Rzymie sekretarz watykańskiej dykasterii ds. integralnego rozwoju ludzkiego Silvano Tomasi przedstawił dane, z których wynika, że 75 procent aktów przemocy wobec religii wymierzonych jest obecnie w chrześcijan; na świecie każdego miesiąca zabijanych jest średnio 322 z nich, czyli 10 dziennie.

Sekretarz powiedział, że od listopada 2015 do października 2016 roku zamordowano 7100 chrześcijan. Szacuje się, że w 70 krajach chrześcijanie oraz inne wspólnoty religijne nie mogą korzystać z fundamentalnych praw.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl