Konta Ruchu Narodowego i R. Winnickiego usunięte z facebooka

Z portalu społecznościowego facebook zostały usunięte konta: Ruchu Narodowego i jego prezesa Roberta Winnickiego. Przedstawiciele środowisk narodowych żądają wyjaśnień.

Portal facebook znany jest użytkownikom sieci m.in. z tego, że często cenzuruje różnego rodzaju treści. Coraz częściej blokowane są te, które mają szeroko rozumiany wydźwięk prawicowy.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki nie kryje swojego oburzenia.

– Mamy do czynienia z monopolistą na rynku komunikacyjnym i stąd wynika to oburzenie. Ono dotyczy nie tylko organizacji narodowych, ale przede wszystkim setek tysięcy subskrybentów, którzy nasze profile polubili, śledzili, dla których były źródłem informacji. Mamy również do czynienia z firmą, która, można powiedzieć, oszukuje swoich kontrahentów biznesowych, ponieważ w wielu przypadkach dochodzi do tego, że kasowane są profile, gdzie zasięg jest pomnażany poprzez wpłacanie pieniędzy facebookowi, i to jest już oszukiwanie na poziomie gospodarczym – zwraca uwagę Robert Winnicki.

Narodowcy twierdzą, że facebook podejmuje swoje decyzje bez wcześniejszej komunikacji i w świetle niejasnej interpretacji regulaminu. W związku z tym zapraszają do dyskusji dyrektora warszawskiego oddziału Facebooka.

Narodowcy zastanawiają się, czy jest ciągle możliwość prezentowania poglądów na facebooku oraz czy istnieje wolność słowa na tej platformie. Byli pracownicy facebooka twierdzą, że serwis manipuluje sekcją trendów w celu wyeliminowania z niej prawicowych tematów.

 

 

RIRM/ TV Trwam News

drukuj