fot. PAP/Paweł Supernak

Minister M. Rzeczkowska: Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają nagrodę w wysokości 1 125 złotych

Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1 125 zł – poinformowała w piątek minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

„To jest nagroda specjalna z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (…) dla każdego nauczyciela – przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego, szkoła, placówka. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają” – powiedziała szefowa resortu finansów podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Dodała, że Ministerstwo Finansów uruchomi środki na wypłatę nagród po uchwaleniu nowelizacji budżetu na 2023 rok.

„Tutaj decyzję podejmie minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek – odpowiedzialny za tę kwestię – na pewno po uzgodnieniu z panem premierem” – zastrzegła.

Premier Morawiecki pytany, czy podwyżki otrzymają również nauczyciele akademiccy, powiedział, że otrzymali oni podwyżki „w innym cyklu, wcześniej, niż było zaplanowane”.

„Od początku tego roku spotykałem się w KPRM z przedstawicielami środowiska rektorów, doskonale o tym wiedzą. Różne grupy zawodowe mają podwyżki w nieco innych harmonogramach” – dodał.

Rząd przyjął w piątek nowelizację ustawy budżetowej na rok bieżący. Nagrody specjalne dla nauczycieli to jeden z punktów zawartego w środę porozumienia rządu i NSZZ „Solidarność”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl