fot. ipn.gov.pl

Polska wspiera walczącą Ukrainę

Minister finansów, Magdalena Rzeczkowska, powiedziała, że Polska wydała na pomoc Ukrainie równowartość dwóch procent krajowego PKB. Polityk podkreśliła w rozmowie z amerykańskim think-tankiem Atlantic Council, iż takie wydatki są konieczne, bo Ukraina walczy również o przyszłość Polski.

Wśród sposobów pomocy szefowa resortu finansów wskazała na przyjęcie uchodźców i uchwalenie dla nich pakietu udogodnień oraz wsparcie humanitarne i wojskowe.

– Całkowita kwota wydatków na pomoc Ukrainie wyniosła około dwóch procent naszego PKB, czyli około 50 miliardów złotych. Niestety, Polska nie otrzymała równowartości tej sumy z Unii Europejskiej czy funduszy europejskich, ale mimo wszystko jest to coś, co trzeba zrobić, bo Ukraina walczy za naszą przyszłość, wartości oraz naszą wolność – powiedziała minister Magdalena Rzeczkowska.

Minister Magdalena Rzeczkowska dodała, że mimo znaczącego wzrostu wydatków budżetowych oraz wysokiej inflacji polska gospodarka rozwija się relatywnie szybko. Wskazała, że główną przyczyną spowolnienia wzrostu gospodarczego i wysokiej inflacji jest wojna na Ukrainie.

Szefowa resortu finansów rozmawiała z Atlantic Council na marginesie odbywających się w Waszyngtonie wiosennych spotkań Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl