fot. PAP/Adam Warżawa

Polska domaga się unijnego opodatkowania międzynarodowych korporacji

Polsce zależy na wdrożeniu całej reformy międzynarodowego opodatkowania, nie tylko na minimalnym podatku dla międzynarodowych korporacji. Mówiła o tym w piątek w Luksemburgu minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

Podczas posiedzenia unijnych ministrów finansów oprócz polskiego Krajowego Planu Odbudowy omówiona została również kwestia globalnego minimalnego podatku CIT.

– Ostatecznie nie udało się przyjąć dyrektywy, natomiast jako Polska od początku podkreślaliśmy, że dla nas bardzo istotne jest opodatkowanie również tzw. filar pierwszy, czyli globalnych gigantów cyfrowych – powiedziała Magdalena Rzeczkowska.

Tu – jak wskazała minister finansów – cele Polski zostały osiągnięte.

– Udało się uzyskać zapisy, które w sposób adekwatny, wiarygodny pozwolą doprowadzić ostatecznie do wdrożenia obu filarów, czyli opodatkowania firm globalnym podatkiem minimalnym i również cyfrowych gigantów podatkiem cyfrowym – podsumowała szef resortu finansów.

Francja chce sfinalizowania pakietu rozwiązań jeszcze przed zakończeniem swojej prezydencji w Radzie UE. Dyrektywę o wprowadzeniu minimalnego podatku dla międzynarodowych korporacji na razie blokują Węgry, które oczekują kontynuacji prac nad tym rozwiązaniem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl