fot. Monika Bilska

Min. Finansów: Minister Magdalena Rzeczkowska z ministrami z Danii i Finlandii omawiała sytuację gospodarczą UE

Minister finansów, Magdalena Rzeczkowska, z ministrem gospodarki Danii i minister finansów Finlandii omawiała sytuację gospodarczą UE – podało w piątek Ministerstwo Finansów.

„Magdalena Rzeczkowska spotkała się ze swoimi duńskimi i fińskimi odpowiednikami – Troelsem Lundem Poulsenem, ministrem gospodarki Danii oraz z Anniką Saariko, minister finansów Finlandii. Tematem rozmów była unijna reforma ram zarządzania gospodarczego oraz sytuacja gospodarcza UE w obliczu trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę” – podało w piątek Ministerstwo Finansów.

Resort podał, że szefowa polskiego resortu finansów spotkała się również z Signe Krogstrup, gubernator Narodowego Banku Danii.

„Dyskusja na temat zarządzania gospodarczego w UE koncentruje się na przyszłym nadzorze krajów wysoko zadłużonych lub krajów zagrożonych zadłużeniem. Z perspektywy Polski budowanie buforów fiskalnych ma dla nas większe znaczenie. Nie sposób też abstrahować od agresji rosyjskiej na Ukrainę, bo pokazała, jak pilne są wydatki na obronę” – powiedziała cytowana w komunikacie minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

Min. Finansów wyjaśniło, że dwudniowe rozmowy dotyczyły zarządzania gospodarczego w UE i wydatków na obronność. W trakcie spotkań poruszono również temat bezpieczeństwa m.in. sektora bankowego i zapewnienia konkurencyjności europejskiej gospodarki.

„Podczas spotkań zostały omówione pozostałe kwestie bieżącej agendy europejskiej, w tym sytuacji gospodarczej w obliczu agresji Rosji na Ukrainę, wsparcia dla Ukrainy oraz uchodźców. Międzynarodowa pomoc dla Ukrainy jest niezbędna nie tylko w zaspokajaniu jej bieżących potrzeb, ale także konieczne jest utrzymanie wsparcia dla Ukrainy w perspektywie długoterminowej” – podało MF.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl