PAP/EPA

Drugi dzień podróży apostolskiej papieża Franciszka w Rumunii

Dziś drugi dzień wizyty apostolskiej Ojca Świętego Franciszka w Rumunii. Papież uda się do katolickiego sanktuarium w Sumuleu Ciuc, gdzie będzie przewodniczył Eucharystii.

We Mszy Świętej weźmie udział co najmniej 100 tys. osób. Ponadto Biskup Rzymu spotka się z młodzieżą i rodzinami oraz złoży wizytę w katedrze Matki Bożej Królowej w Jassach.

Ks. prof. Jan Machniak wskazuje, że wizyta papieża Franciszka w Rumunii ma umocnić Kościół katolicki w tym kraju.

– W tym kraju mieszka pięć procent katolików. Jest to mniejszość, która stanowi jednak bardzo poważny zaczyn. Ojciec Święty odwiedzi tych, którzy tam dają świadectwo. Ta wizyta ma umocnić ten Kościół, ale też ma być wkładem papieża Franciszka do budowania jednej, zjednoczonej Europy. W tej odrodzonej Rumunii jest żywa, prosta wiara, jest tam także jeszcze dużo biedy, ale jest ta wiara. Myślę, że Ojciec Święty chce wskazać na to doświadczenie wiary jako przykład – mówi ks. prof. Jan Machniak.

Wczoraj w Bukareszcie Biskup Rzymu spotkał się w władzami kraju i odwiedził dwie katedry – prawosławną i katolicką. Na zakończenie pierwszego dnia wizyty Papież sprawował Mszę Św. w stołecznej katolickiej katedrze św. Józefa.

Wizytę apostolską w Rumunii Ojciec Święty zakończy jutro. Hasłem 30. zagranicznej pielgrzymki Papieża są słowa „Idziemy razem”. Podróż odbywa się w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rumunii.

RIRM

drukuj