Kraków gotowy na przyjęcie Ojca Świętego

Przed Kurią Krakowską nie lada wyzwanie – ugoszczenie najważniejszego pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży Ojca Świętego Franciszka. Na jakim etapie są przygotowania do tego niezwykłego spotkania?

– Nie tylko Kuria, ale Dom Arcybiskupów Krakowskich jest gotowy. Oczywiście trwają jakieś ostatnie prace. Piękne jest to, że kardynał Stanisław Dziwisz przyjmuje najważniejszego gościa we własnym apartamencie. Tam będzie mieszkał. To jest ten sam apartament, w którym mieszkał wcześniej Benedykt XVI i właściwie te same pomieszczenia, w których zatrzymywał się Jan Paweł II – mówi ks. Piotr Studnicki.

Ważnym elementem tej pielgrzymki będzie wspólny obiad Ojca Świętego Franciszka z wolontariuszami ŚDM.

– Myślę, że to będzie bardzo wymowny moment. Papież będzie się spotykał z setkami, tysiącami, milionami wiernych, ale będą też takie momenty, kiedy będzie mógł się spotkać z ludźmi bardzo osobiście. To będzie taki moment, będzie mógł porozmawiać z młodymi ludźmi. Myślę, że to będzie wydarzenie ważne dla samego Papieża – podkreśla ks. Piotr Studnicki.

Nieodłącznym elementem papieskich pielgrzymek są prezenty dla Ojca Świętego. Każdy, kto chce podarować Papieżowi symboliczny upominek, może to zrobić jeszcze dziś i jutro, udając się do Kurii Krakowskiej.

– Od jutra, kiedy kontrolę nad Krakowską Kurią przejmą urzędnicy BOR, wszystkie te rzeczy zostaną sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, ale w dalszym ciągu będzie je można tutaj przynosić. Ważne jest, żeby były podpisane od kogo pochodzą, kto je chce ofiarować Papieżowi. Także dlatego, żeby później mógł Papież poprzez swoich urzędników odpisać dodaje ks. Piotr Studnicki.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl