Papież zabronił sprzedaży papierosów w Watykanie od nowego roku

Papież Franciszek zabronił sprzedaży papierosów w Watykanie – poinformował w czwartek dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Greg Burke. Zakaz dotyczy sklepu dla pracowników za Spiżową Bramą i będzie obowiązywał od nowego roku.

W wydanym oświadczeniu rzecznik ogłosił: „Ojciec Święty postanowił, że Watykan zakończy sprzedaż papierosów swoim pracownikom począwszy od 2018 roku”.

„Powód jest bardzo prosty: Stolica Apostolska nie może przyczyniać się do praktyki handlowej, która wyraźnie niszczy zdrowie osób” – dodał Burke.

Watykański rzecznik przypomniał: „Według Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku palenie tytoniu jest przyczyną śmierci siedmiu milionów ludzi na całym świecie”.

„Mimo że papierosy sprzedawane pracownikom i emerytom z Watykanu po obniżonej cenie są źródłem dochodu dla Stolicy Apostolskiej, żaden zysk nie może być legalny, jeśli zagraża życiu osób” – podkreślił Burke.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl