Papież: niech Duch da pokój całemu światu

„Niech Duch da pokój całemu światu, niech uleczy rany wojny i terroryzmu” – to słowa papieża Franciszka, które w poniedziałek Watykan zamieścił na jego oficjalnym profilu na Twitterze. Profil redagowany w 9 wersjach językowych obserwuje 37 milionów osób.

Włoski portal religijny Il Sismografo odnotował, że od połowy lipca do poniedziałku liczba obserwatorów profilu Pontifex na Twitterze wzrosła z 35 do 37 milionów.

Najwięcej osób czyta słowa papieża po hiszpańsku. Tę wersję językową śledzi 13,7 miliona osób. Ponad 12 milionów osób obserwuje profil po angielsku, a 4,5 mln po włosku.

Polska strona na popularnym portalu społecznościowym ma 906 tysięcy obserwatorów.

Wiadomości od papieża publikowane są też po portugalsku, francusku, niemiecku, po łacinie i arabsku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl