Papież Franciszek zakończył wizytę apostolską w Meksyku

Ojciec św. Franciszek zakończył wizytę w Meksyku i odleciał do Rzymu. Ostatnim etapem jego pielgrzymki było miasto Ciudad Juarez przy granicy z USA, gdzie odprawił Mszę św. dla tysięcy wiernych zgromadzonych po obu stronach granicy.

W czasie swej pięciodniowej wizyty Biskup Rzymu wymieniał największe problemy kraju i piętnował plagi. Niemal podczas każdego spotkania z ludnością i w każdej homilii potępiał handel narkotykami i kartele podkreślając, że sieją one okrutną przemoc, zniszczenie i śmierć.

Papież Franciszek wzywał młodzież: „Nie oddawajcie swego życia w ręce handlarzy narkotykami”.

Podczas ostatniej Eucharystii w Ciudad Juarez Ojciec św. apelował o nawrócenie Meksyku.

– Prośmy naszego Boga o dar nawrócenia, o dar łez. Prośmy Go, abyśmy mogli mieć serca otwarte, jak mieszkańcy Niniwy na Jego wezwanie w cierpiącym obliczu tak wielu mężczyzn i kobiet. Nigdy więcej śmierci i wykorzystywania! Zawsze jest czas, aby się zmienić. Zawsze jest droga wyjścia i szansa. Zawsze jest szansa, by błagać o miłosierdzie Ojca – zaznaczył papież Franciszek.

W trakcie swojej pielgrzymki następca Chrystusa na ziemi odwiedził łącznie pięć miast przemierzając Meksyk od południa po północ.

Pierwszym etapem 12. zagranicznej pielgrzymki była Hawana na Kubie, gdzie na tamtejszym lotnisku papież Franciszek spotkał się po raz pierwszy z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl