Papież Franciszek: niech Adwent będzie czasem nadziei

Ojciec Święty Franciszek życzył w niedzielę wiernym, aby rozpoczęty właśnie Adwent był czasem nadziei. Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie zachęcał do umiarkowania oraz do tego, by nie dać się zdominować przez dobra materialne.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu Świętego Piotra Papież przypomniał, że w Kościele zaczyna się nowy rok liturgiczny. Jak podkreślił, jest to czas otwarcia „nowego horyzontu” i „piękniejszego oraz szerszego wymiaru”.

– Z tej perspektywy wypływa też zachęta do umiarkowania, by nie być zdominowanym przez rzeczy tego świata, przez rzeczywistość materialną, ale by panować nad nimi. Jeśli (…) damy się zdominować i pokonać przez nie, nie będziemy mogli zrozumieć, że jest coś znacznie ważniejszego; nasze ostateczne spotkanie z Panem, który przychodzi do nas – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Papież zwrócił uwagę, że „w czasie Adwentu jesteśmy wezwani do tego, by poszerzyć horyzont naszego serca i pozwalać się zaskoczyć przez życie, które codziennie przynosi nam nowości”. To znaczy, że należy „nauczyć się tego, by nie być zależnym od naszych pewników, od naszych utrwalonych schematów” – wyjaśnił.

Ojciec Święty Franciszek mówił wiernym, że nie powinni uważać się za „właścicieli” swego życia i stawiać oporu, gdy Bóg chce je zmienić.

Na zakończenie spotkania Papież zapewnił o swej modlitwie za ludność Kostaryki i Nikaragui, dotkniętych przez huragan i trzęsienie ziemi, a także za mieszkańców północnych Włoch, cierpiących z powodu powodzi.

Na placu Świętego Piotra stoi już choinka, przywieziona z włoskiego Trydentu. Światła na niej zostaną zapalone 9 grudnia. Trwa też budowa szopki, która w tym roku będzie darem z Malty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl