fot. PAP/EPA

Odnowa w Duchu Świętym

W Rzymie na Stadionie Olimpijskim odbył się wczoraj zjazd charyzmatycznego ruchu katolickiego Odnowy w Duchu Świętym. Zgromadził on ponad 50 tysięcy uczestników. W spotkaniu uczestniczył Ojciec Święty Franciszek, który zachęcił przybyłych, by wyszli na ulice i głosili Ewangelię.

Odnowa w Duchu Świętym powstała jako owoc Soboru Watykańskiego II w wyniku oddolnej, ekumenicznej modlitwy ludzi proszących o Ducha Świętego, o nowe wspólnoty. Założona została w 1967 roku. Obecnie działa w 55 krajach na całym świecie.

Podczas spotkania Papież skierował swoje słowa do młodych, przybyłych rodzin oraz niepełnosprawnych. Mówiąc do młodych dziewcząt i chłopców Jego Świątobliwość przestrzegł ich, by nie chowali swej młodości w kasie pancernej, bo w ten sposób – jak tłumaczył – młodość starzeje się i to w najgorszym tego słowa znaczeniu i niczemu nie służy. Zwracając się do rodzin Ojciec Święty zauważył, że są one Kościołem domowym, gdzie Jezus wzrasta w miłości małżonków i życiu dzieci. Papież Franciszek w sposób szczególny podziękował również osobom niepełnosprawnym.

– Dziękuję wam bardzo bracia i siostry, że godzicie się być namaszczonymi cierpieniem. Dziękuję Wam bardzo, za nadzieję o której świadczycie, tę nadzieję, która prowadzi nas naprzód, poszukując pocieszenia Jezusa – mówił Papież Franciszek.

Na zakończenie Franciszek zaprosił wszystkich do Watykanu na jubileusz Odnowy w Duchu Świętym, który będzie on obchodzony w dniu Pięćdziesiątnicy w roku 2017.

TV Trwam News

drukuj