Rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Dokładnie 35 lat temu, 2 czerwca 1979 roku do Polski ze swoją pierwszą pielgrzymką przybył Papież, a obecnie święty kościoła Jan Paweł II. W tym czasie Polska znajdowała się w trudnym okresie swojej historii, nękana przez komunistyczny aparat.

Wszędzie witały go tłumy wiernych. Słowa, które padły podczas Mszy św. w Warszawie, stały się wezwaniem do walki z komunizmem:

– Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi!… Tej ziemi!.

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski przebiegała pod hasłem Gaude Mater Polonia. Papież odwiedził Warszawę, Kraków, Częstochowę, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Oświęcim, Gniezno, Nowy Targ i ponownie Kraków. Była to druga podróż apostolska Jana Pawła II podczas jego pontyfikatu.

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl