fot. ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Rusza Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny

Członkowie warszawskich duszpasterstw dorosłych stanu wolnego zaapelowali, by w pierwszym tygodniu adwentu modlić się o nowe rodziny. Chodzi o przeciwstawienie się – jak podkreślają pomysłodawcy – „cywilizacji singli”.

Inicjatorzy powołują się na badania Eurostatu, z których wynika, że w Unii Europejskiej jednoosobowych gospodarstw domowych jest więcej niż tych dwu- lub kilkuosobowych, zwłaszcza w wielkich miastach.

Pomysłodawcy zachęcają, by w pierwszym tygodniu adwentu, czyli od 27 listopada do 4 grudnia, organizować modlitwy i zamawiać w swoich parafiach Msze św. w intencji zakładania nowych rodzin. Chcą ponadto wprowadzenia stałej modlitwy w takiej intencji, by wspierać w ten sposób realizację „powołania do małżeństwa”, które – według nauczania Kościoła – jest podstawowym powołaniem każdego człowieka. Jak tłumaczą, pozwoli to „zwrócić uwagę na ogromną liczbę dorosłych stanu wolnego, będących dotychczas poza głównym zakresem opieki duszpasterskiej”.

Pierwszy raz Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny zorganizowano w 2015 r. W jego obchody włączyli się wtedy m.in. ówczesny Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore i warszawski biskup pomocniczy Rafał Markowski.

PAP/RIRM

drukuj