P. Jaki: Rozdrobnienie głosów na centroprawicy doprowadzi do IV kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy ostrzega, że rozdrobnienie głosów na centroprawicy doprowadzi do tego, że będziemy mieli czwartą kadencję Hanny Gronkiewicz-Waltz. O głosy prawicowych wyborców Warszawy powalczy także kandydat Kukiz’15 Marek Jakubiak. Główna walka o fotel prezydenta rozegra się jednak między wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim a posłem PO Rafałem Trzaskowskim.

W ostatnich dniach kandydat ZP na prezydenta stolicy mówił, że mógłby zaproponować Markowi Jakubiakowi funkcję wiceprezydenta ds. gospodarczych. Patryk Jaki na dzisiejszej konferencji prasowej powtórzył swoje zdanie. W tym kontekście przestrzegał przed dzieleniem głosów na centroprawicy.

Uważam, że w związku z tym warto ponieść jakieś koszty, bo inaczej wygrają ci ludzie, którzy od 12 lat rządzą Warszawą i doprowadzili m.in. do rozkradania kamienic, fatalnego zarządzania warszawskim majątkiem, opóźnień infrastrukturalnych. Stolice Rumunii, Czech, Bułgarii czy Węgier mają więcej kilometrów metra niż Warszawa. To się po prostu musi zmienić. Jeżeli będziemy rozdrabniali głosy po centroprawicowej stronie, skończy się tak, że wygra Rafał Trzaskowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz, ten duet – powiedział Patryk Jaki.

W ostatnich sondażach przewaga Rafała Trzaskowskiego nad Patrykiem Jakim stopniał do zaledwie jednego punktu procentowego. Jeszcze na początku tzw. prekampanii różnica sięgała kilkudziesięciu punktów procentowych.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później, 4 listopada, przeprowadzona zostanie druga tura głosowania.

RIRM

drukuj