[TYLKO U NAS] Europoseł P. Jaki o totalnej opozycji: Taśmy Neumanna pokazały, że oni chcą traktować Polskę jako swoje prywatne ranczo

Taśmy Neumanna pokazały, że oni chcą traktować Polskę jako swoje prywatne ranczo, przecież Neumann mówił, że w ich gronie mogą być nawet osoby w kajdankach i powinni zostać wyprowadzeni, ale najważniejsze jest to, żeby być w Platformie Obywatelskiej, bo wtedy będą go bronić jak niepodległości, czyli oni chcą tworzyć prywatne państwo dla Platformy Obywatelskiej – zaznaczył europoseł Patryk Jaki w rozmowie Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Ostatnie dni w polskiej sferze politycznej upłynęły pod znakiem przekraczania kolejnych moralnych granic przez polityków totalnej opozycji.

– Platforma Obywatelska jest taką formacją, która jest, moim zdaniem, tożsamościowo daleka od tego, co reprezentuje ten patriotyczny kod kulturowy. Mówienie w ten sposób o zmarłych jest niezgodne z polską tradycją, kulturą i wychowaniem wielu Polaków. Dokładnie tak samo jest, jeśli chodzi o podejście Platformy Obywatelskiej w ogóle do państwa. Taśmy Neumanna pokazały, że oni chcą traktować Polskę jako swoje prywatne ranczo, przecież Neumann mówił, że w ich gronie mogą być nawet osoby w kajdankach i powinni zostać wyprowadzeni, ale najważniejsze jest to, żeby być w Platformie Obywatelskiej, bo wtedy będą go bronić jak niepodległości, czyli oni chcą tworzyć prywatne państwo dla Platformy Obywatelskiej – powiedział europoseł.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w przypadku wygranej totalnej opozycji, Polska przywróci emerytury byłym esbekom na takim poziomie, jaki był przed ustawą dezubekizacyjną.

– Czyli chcą wracać do tych haniebnych rozwiązań jeszcze z czasów PRL-u. To najlepiej mówi o tej formacji. Albo wybieramy odważną, zdrową formację młodej polski i Zjednoczoną Prawicę, albo wybieramy te stare układy, z których nie możemy się wydostać jeszcze od czasów sowieckich – oznajmił były wiceminister sprawiedliwości.

Komisja Europejska po raz kolejny próbuje ingerować w sprawy wewnętrzne Polski. Chodzi o złożenie skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z sędziowskimi dyscyplinarkami.

– Jest to próba ingerencji przez polityków europejskich, którzy popierali partię Biedronia, w Polskie sprawy. To jest kolejny powód, dla którego warto zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli uważamy, że Polacy powinni decydować o tym, jak będzie zorganizowane własne państwo. Warto głosować na Prawo i Sprawiedliwość, jeżeli chcemy, żeby Timmermans nam organizował państwo, to można głosować na PO-KO – podsumował europoseł Patryk Jaki.

 

Jakub Jóźwiak/Radiomaryja.pl

drukuj