PAP/Maciej Kulczyñski

S. Karczewski: W kolejnej kadencji skupimy się na tym, aby Polska rozwijała się dynamicznie

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział w piątek, że w kolejnej kadencji rząd Prawa i Sprawiedliwości chce jeszcze bardziej rozwijać Polskę nie tylko pod względem gospodarczym ale też społecznym. „Skupimy się na tym, aby Polska rozwijała się dynamicznie” – zadeklarował.

Stanisław Karczewski w piątek na konferencji prasowej w Wołowie (Dolnośląskie) wspierał kandydaturę Jarosława Obremskiego w wyborach do Senatu.

Będziemy wybierali w wyborach między Polską, która się rozwija, którą rozwijamy przez cztery lata i chcemy rozwijać. Chcemy, aby ten wzrost gospodarczy ale też wzrost dochodów mieszkańców był jeszcze szybszy niż w tej chwili. I na tym się skupimy, aby Polska rozwijała się bardzo dynamicznie” – powiedział Stanisław Karczewski.

Jak dodał, rano zjadł śniadanie w towarzystwie rodziny wielodzietnej, która zachęcała go do potrzymania programu wsparcia rodzin.

Mieliśmy ciekawe rozmowy, wskazujące na to, jak ważna jest rodzina i jak dobrze, że w tej kadencji tak silnie wsparliśmy rodzinę. Ta rodzina wielodzietna prosiła o podtrzymanie tego programu, bo jest to niezwykle potrzebne” – relacjonował marszałek Senatu.

Polityk przekonywał, że udział w niedzielnych wyborach jest niezwykle ważny, dlatego zachęca wszystkich do pójścia na wybory.

Przyjechałem poprzeć kandydaturę senatora Jarosława Obremskiego. Jest to niezwykle doświadczony polityk, któremu leży na sercu wszystko to, co dotyczy jego okręgu. Jestem przekonany, że będzie bardzo wspierał (…) wszystkich samorządowców, a przede wszystkim mieszkańców w rozwiązywaniu problemów, które są ważne i (są) do rozwiązania w najbliższej przyszłości” – powiedział marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski poinformował też, że na spotkaniu w ratuszu rozmawiał m.in. o problemach związanych z funkcjonowaniem powiatowego szpitala oraz potrzebie inwestycji drogowych i komunikacyjnych.

Rozmawialiśmy dużo o szpitalu, o organizacji służby zdrowia i bardzo mnie cieszy, że samorządowcy patrzą perspektywicznie. Nie patrzą na odtworzenie tego, co było w przeszłości, tylko dostosowują funkcjonowanie szpitali do potrzeb, jakie są. A one się zmieniają. Tu istnieje potrzeba stworzenia oddziału do szybkiej diagnostyki, ale też oddziału, miejsc i łóżek dla osób, które potrzebują długoterminowej opieki” – mówił Stanisław Karczewski.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl