fot. wikipedia

S. Karczewski: Rozmawiamy w gronie politycznym na temat dodatkowych świadczeń dla emerytów

Rozmawiamy w gronie politycznym na temat dodatkowych świadczeń dla emerytów – powiedział dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zapowiedział, że będzie głosował za specjalną pomocą dla emerytów.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Super Expressu” przekazał, że trwają zaawansowane prace nad projektem 500 plus dla emerytów. Jarosław Kaczyński poinformował, że sprawa dodatkowych świadczeń dla emerytów jest omawiana na posiedzeniach rządu i kierownictwa partii.

Stanisław Karczewski pytany dziś w radiowej Jedynce o zapowiedzi pomocy rządowej dla emerytów, potwierdził, że są prowadzone rozmowy na ten temat.

„Rozmawiamy w gronie politycznym na ten temat, jednak przede wszystkim musimy mieć informacje finansowe. Musi to być dobra kalkulacja. Jeśli będzie taka możliwość, to ja będę głosował za oczywiście” – zapewnił.

Marszałek Senatu powiedział, że podczas spotkań z mieszkańcami seniorzy często poruszają problem dodatkowego wsparcia emerytów.

„Docierają do nas informacje, do mnie, przecież spotykamy się z mieszkańcami Polski. Byłem w kilkudziesięciu miejscowościach na spotkaniach i ten problem często przez emerytów był poruszany” – zaznaczył polityk.

„Z bagażem informacji przyjechaliśmy do Warszawy i przekazaliśmy te informacje prezesowi i całemu kierownictwu partii. Każdy miał swoje spostrzeżenia, ale te dotyczące konieczności wzmocnienia emerytów były przekazywane przez wszystkich. Prezes nie wykluczył w jednym z wywiadów takiej możliwości i tak jest” – dodał Stanisław Karczewski.

W poniedziałek wicepremier Beata Szydło zapewniła, że trwa dyskusja w rządzie i w partii o tym, jaką formę wsparcia można zaproponować emerytom. Zapowiedziała, że projekt pomocy dla emerytów „na pewno jeszcze w tym roku albo w przyszłym, na początku, zostanie przedstawiony”. Dodała, że będzie dotyczyło to obecnych emerytów.

PAP/RIRM

drukuj