fot. PAP/Piotr Nowak

Mołdawia: Ostatni dzień wizyty marszałka S. Karczewskiego

Trwa trzeci i ostatni dzień wizyty marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego w Mołdawii. Polityk odwiedzi Instytut Neurologii i Neurochirurgii, potem uda się do Biblioteki Polskiej im. Adama Mickiewicza. Złoży też kwiaty przed Tablicą Smoleńską i popiersiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas trwającej od czwartku wizyty, polityk spotkał się już m.in. z polonijnymi lekarzami oraz władzami Mołdawii i tamtejszymi parlamentarzystami. [czytaj więcej]

Po rozmowach marszałek Stanisław Karczewski na konferencji odniósł się do wyborów, które niedługo odbędą się w Mołdawii. Zaznaczył, że ma nadzieję, „że rozsądek zwycięży i Mołdawia będzie kroczyła drogą do UE”. Dodał, że kraj ten wówczas będzie miał wsparcie ze strony Polski”. Poruszono też sprawę Polonii.

– W parlamencie w Mołdawii są dwa miejsca dla diaspory i wybierani są ci reprezentanci przez środowiska obywateli Mołdawii zamieszkujących inne kraje. W Polsce chcemy zrobić to samo – powiedział marszałek. [czytaj więcej

Wczoraj Marszałek Karczewski wziął też udział w uroczystym koncercie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wizytę marszałka Senatu RP zakończą dziś spotkania z Polonią zamieszkującą Mołdawię.

RIRM

drukuj