fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Marszałek S. Karczewski: Jeżeli nie osiągniemy większości, to będzie to Senat zadymy, a nie zadumy i pracy na rzecz Polek i Polaków

Zachowanie Platformy Obywatelskiej pokazuje, że będzie ona działała destrukcyjnie. Zapowiada się, że jeżeli nie osiągniemy większości, to będzie to Senat zadymy, a nie zadumy i pracy na rzecz Polek i Polaków – powiedział na antenie Radia Maryja w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zaznaczył, że obecne obrady muszą się odbywać.

– Obowiązkiem każdego marszałka jest wznowienie obrad. Mamy do uchwalenia bardzo ważne ustawy. Chociażby ustawa o korytarzach życia, umożliwiająca jeszcze lepsze zrozumienie przez kierowców ustępowania jadącej karetce pogotowia. I wiele innych ustaw. Ustawa o łatwiejszym dostępie do specjalizacji dla lekarzy. To są ustawy, na które Polacy czekają. Naszym prawnym obowiązkiem jest to, aby funkcjonować – wskazał Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu zwrócił uwagę, że nigdzie nie jest powiedziane, że przez miesiąc między wyborami a inauguracyjnym posiedzeniem Senatu nie odbywają się posiedzenia izby.

– One powinny się odbywać i powinien być realizowany plan. Te wszystkie ustawy, które wczoraj uchwalił Sejm, my uchwalamy. To jest nasz obowiązek – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Aktualnie opozycja spowalnia prace obecnego Senatu.

– Zachowanie Platformy Obywatelskiej pokazuje, że będzie ona działała destrukcyjnie. (…) Zapowiada się, że jeżeli nie osiągniemy większości to będzie to Senat zadymy, a nie zadumy i pracy na rzecz Polek i Polaków – mówił Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu podkreślił, że drzwi jego gabinetu były zawsze otwarte, są otwarte i będą otwarte, i to dla wszystkich senatorów.

– Przychodzili, przychodzą różni senatorowie z różnych opcji politycznych. Rozmawialiśmy i będziemy rozmawiać. Nie ma zakazu rozmowy. Wprost przeciwnie. Powinniśmy ze sobą rozmawiać. Nie możemy się okopać. Nie możemy stworzyć jakiś plemion partyjnych i ze sobą nie rozmawiać. A zanosi się właśnie na taką arenę wojny politycznej. Bardzo bym chciał, żeby Senat nie był takim miejscem, gdzie toczy się wojna – zaznaczył gość audycji „Aktualności dnia”.

Stanisław Karczewski zwrócił uwagę, że Senat zajmuje się również Polonią.

– To jest zadanie, które jest istotne i bardzo perspektywiczne, bo Polonia, to nasza wielka wartość i wielka perspektywa, przyszłość. Polonia to 20 mln rozsianych na całym świecie. (…) Mamy z nimi świetny kontakt. Poszerzamy ten kontakt. Zachęcamy ich do kontaktu z Polską. Chcemy też ich poznać. Oni chcą poznać Polskę. Bardzo wielu decyduje się na powroty. Jest to bardzo optymistyczne i niezwykle potrzebne dla Polski – podsumował marszałek Senatu.

Całą rozmowę ze Stanisławem Karczewskim można odsłuchać [tutaj].  

 

radiomaryja.pl

 

 

drukuj