S. Karczewski: Nie będę kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. Jak dodał, podjął tę decyzję po rozmowach z żoną i prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

„Moja decyzja zapadła nie dziś, nie wczoraj i nie w poniedziałek, tylko zapadła w ubiegłym tygodniu. Mogę powiedzieć, że po rozmowie takiej ostatecznej z żoną i panem prezesem (Jarosławem Kaczyńskim) taką decyzję podjąłem” – tłumaczył marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski powiedział na briefingu prasowym, że zarówno kandydatury Michała Dworczyka, jak i Patryka Jakiego są „bardzo dobre”.

„Znam pana ministra Dworczyka, i pana ministra Jakiego. Obydwoje są niezwykle dynamiczni, młodzi, bardzo pracowici, ambitni, uczciwi, rzetelni. Będę wspierał albo jednego, albo drugiego, tego, który zostanie wybrany” – zadeklarował marszałek Senatu.

„Który (będzie kandydatem)? Nie wiem. To będzie decyzja partii” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl