fot. PAP/Paweł Supernak

Spotkanie młodzieży polonijnej z projektu „Polska jest w Tobie” z marszałkiem S. Karczewskim

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się z młodzieżą polonijną uczestniczącą w projekcie „Polska jest w Tobie”. W ramach wydarzenia z młodymi zobaczy się również prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Bardzo serdecznie was witam, witam was w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, witam was w Polsce – mówił Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

– Bardzo cieszę się, że przyjechaliście do nas. Bardzo cieszę się z każdego przyjazdu młodych Polaków do Polski, młodych obywateli innych krajów, którzy mają polskie pochodzenie. To dla nas, Polaków, bardzo ważne, byśmy podtrzymywali z wami więź. Ale żeby podtrzymywać więź z wami, potrzebna jest również druga strona. Cieszę się, że tak dużo młodych ludzi z różnych stron świata chce mówić po polsku, chce przyjeżdżać do Polski, chce poznawać polską literaturę, chce poznawać polska historię, a przyjeżdżając do Polski chce rozmawiać ze swoimi rówieśnikami, chce odwiedzać ważne i piękne miejsca – zaznaczył polityk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl