fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

USA: Areszt za obronę życia

Franciszkanie wraz z dwójką świeckich zostali aresztowani w Morristown, w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Rozdawali róże i próbowali pokazywać kobietom inne opcje niż tzw. aborcja, czyli zabicie nienarodzonego dziecka.

W sobotę dwaj Franciszkanie i dwie osoby świeckie udali się do jednego z ośrodków aborcyjnych w Morristown w stanie New Jersey. Obrońcy życia rozdawali czerwone róże i próbowali pokazywać kobietom inne opcje niż tzw. aborcja.

Do każdego z kwiatów była dołączona karteczka z wiadomością: „Zostałeś stworzony, by kochać i być kochanym. Twoja dobroć jest większa niż trudności twojej sytuacji. Okoliczności w życiu się zmieniają. Nowe życie, jakkolwiek małe, przynosi obietnicę niepowtarzalnej radości”.

Udało im się przekonać co najmniej jedną z kobiet do niezabijania swojego dziecka. Obrońcy życia zostali aresztowani za wtargnięcie, odmowę opuszczenia ośrodka aborcyjnego oraz oferowanie kobietom czerwonych róż i zachęcanie ich do wyboru życia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl