fot. https://pixabay.com/pl/photos/osoby-ma%C5%82o-ch%C5%82opiec-dziecko-731165/

Dodatkowe środki na psychiatrię dziecięcą

Na początku przyszłego tygodnia premier wspólnie z ministrem zdrowia mają poinformować o dodatkowym wsparciu dla psychiatrii dziecięcej – powiedział były marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

W Senacie w trakcie debaty nad budżetem na rok 2020 poprawkę, która miała gwarantować wzrost nakładów na psychiatrię dziecięcą, wniosła opozycja. Poprawka przeszła, choć przeciwko zagłosowali senatorowie Prawa i Sprawiedliwości.  Łącznie na psychiatrię dziecięcą miało trafić 80 mln zł więcej. W tej sprawie sygnał dotarł do prezydenta i pochodził od organizacji młodzieżowych.

– Wykonałem od razu telefon do pana premiera, rozmawiałem z panem premierem, pytałem go o tę kwestię i powiedziałem panu premierowi, poprosiłem o to, żeby rozważyli jednak, co w tej sytuacji zrobić i czy nie powinno zostać podjęte działanie, które faktycznie prowadziłoby do intensyfikacji pomocy psychologicznej – powiedział prezydent RP, Andrzej Duda.

Premier odpowiadał, że większe środki na psychiatrię dziecięcą są na etapie rozważania. Dziś już wiemy, że w tej sprawie zostały podjęte decyzje, co ujawnił były marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– Wiem, bo rozmawiałem w czwartek z panem premierem, że na początku przyszłego tygodnia pan premier razem z ministrem zdrowia przedstawi plan, program, zwiększonej ponad 80 mln zł kwoty na psychiatrię dziecięcą – podkreślił Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości.

Stanisław Karczewski zwrócił uwagę, że głównym problemem psychiatrii dziecięcej jest brak lekarzy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl