fot. PAP/Łukasz Gągulski

B. Szydło: Niedzielne głosowanie przesądzi, jaka będzie Polska

Głosowanie w niedzielę przesądzi, jaka będzie Polska, czy będą realizowane i kontynuowane ambitne programy prorodzinne i społeczne, czy nastąpi odwrócenie tego wszystkiego i powrót do sytuacji sprzed czterech lat – powiedziała dziś była premier, europoseł Beata Szydło.

Głosowanie w niedzielę przesądzi, jaka będzie Polska. Czy to będzie Polska taka jak w tym momencie, czy będzie kontynuacja i realizacja bardzo ambitnych programów, stawianych za wzór w Europie programów prorodzinnych i społecznych, które jednocześnie stały się programami prorozwojowymi, czy to będzie kontynuacja budowania równości szans dla każdego regionu i dla każdego, kto tutaj mieszka, budowanie państwa dobrobytu, czy też nastąpi odwrócenie tego wszystkiego i powrót do tego, co było przed czteroma laty – do koncentrowania się na wybranych grupach i regionach, które dostawały większą szansę rozwoju, a reszta była pozostawiona sama sobie” – mówiła była premier.

Jak podkreśliła Beata Szydło kampania była krótka, ale intensywna, a PiS konsekwentnie przedstawiało w niej swój program dotyczący m.in. zdrowia, rolnictwa, programów społecznych, rozwoju gospodarczego i infrastruktury.

To jest z jednej strony nowa propozycja, z którą wychodzimy do Polaków, ale też i kontynuacja tych programów, które w ciągu tych czterech lat zrealizowaliśmy. Muszę z przykrością stwierdzić, że nie mieliśmy partnera ze strony opozycji, który przedstawiałby taką merytoryczną propozycję programu. Raczej były próby narzucania tematów ideologicznych, tematów, które miały wprowadzać chaos czy zamieszanie, a nie miały na celu konkretnej rozmowy. Polacy doceniają i chcą takich merytorycznych rozmów” – podkreśliła Beta Szydło.

Pytana o kwestię praworządności podnoszoną przez opozycję Beata Szydło mówiła, że „najlepsze jest własne doświadczenie”.

Proszę, żebyście Państwo się zastanowili, czy to co słyszycie w niektórych mediach czy od polityków opozycji rzeczywiście ma miejsce w waszym otoczeniu? Jak się wam żyje? Czy jesteście pozbawieni swoich demokratycznych praw do czegokolwiek, czy znacie przypadki, że wasza wolności została ograniczona? Czy też może jest to tylko i wyłącznie narzucenie takiej narracji przez tych, którzy próbują w ten sposób walczyć z PiS” – powiedziała była premier.

Beata Szydło zaapelowała o to, by Polacy poszli do wyborów.

Od każdego z nas zależy bardzo dużo. To taka możliwość pokazania, że my jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, chcemy decydować o jej losach i każdy z nas ma równe prawo. Każdy z nas z tego prawa powinien skorzystać. Macie równe prawo do decydowania o przyszłości naszej Ojczyzny” – podkreśliła europoseł PiS.

Była premier zaapelowała, by wyborcy pomyśleli, jak żyło się im przed cztery lata, a jak żyje się teraz.

„Jeżeli wasze rodziny są bezpieczniejsze, macie wyższe dochody i lepsze perspektywy, to zastanówcie się Państwo czy nie warto zaufać tym ludziom, dzięki którym to wszystko się dzieje” – dodała Beata Szydło.

PAP

drukuj