P. Jaki: Zdrowa i sportowa Warszawa to nasze wielkie wyzwanie

Patryk Jaki składa kolejną obietnicę wyborczą. Zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy kluby sportowe działające w mieście będą lepiej traktowane.

Patryk Jaki pojawił się dziś z szalikiem Legii Warszawa przed stadionem klubu na Łazienkowskiej.

– Jeżeli nastąpi pozytywna zmiana w tym mieście, to Legia będzie wreszcie poważnym partnerem dla tego miasta. Sport będzie w ogóle traktowany inaczej. To znaczy jestem przekonany, że zdrowa i sportowa Warszawa to nasze wielkie wyzwanie – mówił Patryk Jaki.

Według Patryka Jakiego Platforma Obywatelska, która od lat rządzi Warszawą nie potrafiła dobrze współpracować z Legią. Przykładem był brak zgody ratusza na wydzierżawienie klubowi terenów w okolicy stadionu. Legia była gotowa płacić stawkę rynkową. Nie oczekiwała żadnego wsparcia finansowego.

– Klub już dawno zadeklarował się, że w tym miejscu, ze swoich własnych środków wybuduje nowe boiska dla dzieci, rodziców, dla wszystkich, którzy są dumni z Legii, którzy chcą uprawiać zdrowy tryb życia, oczekują sportowej Warszawy. Niestety miasto konsekwentnie, być może złośliwie, nie chce się na to zgodzić – wyjaśnił wiceminister sprawiedliwości.

Tymczasem według szefa państwowej Komisji Wyborczej Wojciecha Hermelińskiego działania kandydatów na prezydenta Warszawy jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii są niedopuszczalne.

– Nie mam zamiaru spowalniać kampanii dlatego, że wiem o co walczę. Walczę o to, aby wyrwać Warszawę z rąk mafii reprywatyzacyjnej. To dzisiaj dla mnie najważniejsze, a ponieważ mamy pół roku straty w tych działaniach, które prowadzi Rafał Trzaskowski i on nie ukrywa, że prowadzi przecież kampanię wyborczą, to już nie możemy czekać. Musimy po prostu rozpocząć walkę, jeżeli chcemy naprawdę rozmawiać o zwycięstwie – powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl