fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki o ustawie dotyczącej reprywatyzacji: Znacząco ogranicza dziką reprywatyzację. Cieszę się, że Sejm w końcu ją poparł, to dojrzała decyzja

Cieszę się, że Sejm poparł wreszcie tę ustawę. Byłem jej autorem jeszcze kilka lat temu i ona ciągle „odpadała”, bo nie podobała się w ambasadzie innego kraju. Cieszę się, że dojrzeliśmy do momentu, że została przegłosowana – skomentował uchwałę Sejmu ws. reprywatyzacji w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł PiS Patryk Jaki.

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która ma usprawnić wypłatę odszkodowań lokatorom poszkodowanym w wyniku reprywatyzacji i zakazuje reprywatyzacji budynków z lokatorami. Ustawa uzyskała poparcie większości opozycji. Projekt ustawy złożył w czerwcu klub PiS.

– Ona bardzo znacząco ogranicza  dziką reprywatyzację. Praktycznie, jeżeli jest wola samorządu, to czyni ją niemożliwą w wielu przypadkach, na takich zasadach, jakie były znane do tej pory w Warszawie. Sukcesem jest to, że gwarantuje wypłatę odszkodowań ofiarom w wyniku reprywatyzacji. Pomaga również wysankcjonować decyzję Komisji Weryfikacyjnej, które ciągle są kwestionowane, szczególnie przez władze samorządowe z Platformy Obywatelskiej – podkreślił Patryk Jaki.

Więcej ws. ustawy usprawniającej wypłatę odszkodowań lokatorom poszkodowanym w wyniku reprywatyzacji w Sejmie można przeczytać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl