PAP/Jakub Kamiński

Patryk Jaki podpisał umowę społeczną z warszawiakami ws. linii metra

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zaproponował akcję w formie umowy społecznej z warszawiakami. W planach ma podpisanie łącznie pięciu zobowiązań.

W ramach umowy podpisał pierwszą decyzję, którą podejmie, jeśli wygra w wyborach samorządowych. Dotyczy ona rozpoczęcia budowy 3 i 4 linii metra.

– Tak bardzo potrzebnej dla naszego miasta linii metra, która spowoduje, że sytuacja na warszawskich ulicach (się polepszy – red.), zatory od razu się zmniejszą, jakość miejskiej komunikacji od razu się poprawi, a jednocześnie wszędzie tam, gdzie powstają linie metra, te tereny przeżywają rozkwit gospodarczy. To jest naturalna tendencja, dlatego jestem silnie przekonany, że trzecia i czwarta linia metra to musi być pierwsza decyzja prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Jest mi tym bardziej komfortowo podjąć tę decyzję, że mam już zapewnienia Prezesa Rady Ministrów, ministra inwestycji i rozwoju, że będą środki na mój program. Dlatego jeszcze raz chcę państwu powiedzieć, że to nie są czcze obietnice, ale jest to bardzo głęboko przemyślany program – oświadczył Patryk Jaki.

Kandydat ZP zapewnił, że jeszcze przed wyborami podpisze pięć zobowiązań dotyczących pierwszych decyzji, które podejmie, jeśli zostanie prezydentem Warszawy. Ta akcja – jak mówił – to forma umowy między nim a warszawiakami, z której będzie mógł być rozliczony po wyborach.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Patryk Jaki wskazał, że finansowanie nowych linii metra będzie zapewnione z trzech źródeł: budżetu miasta, środków z Unii Europejskiej i środków rządowych.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

RIRM

drukuj