fot. PAP/Leszek Szymański

P. Jaki chce utworzyć Centrum Młodego Przedsiębiorcy w stolicy

Centrum Młodego Przedsiębiorcy chce utworzyć w stolicy kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Miejsce to miałoby zapewnić pełną pomoc specjalistyczną i prawną dla przyszłych przedsiębiorców. Polityk zapowiedział też specjalny fundusz wspierający nowopowstające firmy. Na ten cel trafiałby 1. proc. rocznego budżetu miasta.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy przekonuje, że zadaniem Warszawy jest wspieranie młodych przedsiębiorców. To oni, jak wskazał, są siłą polskiej gospodarki. Centrum z pewnością zachęci wielu młodych ludzi do zakładania własnych firm – dodał.

– Centrum, które będzie wyjątkowe w skali europejskiej. Nie tyle zbudowane będzie na bazie nowoczesnych, zielonych, autonomicznych technologii, ale dodatkowo centrum będzie sprawiało, że każdy warszawiak, który pewnego dnia będzie chciał spróbować czegoś innego, będzie chciał zobaczyć, jak prowadzi się firmę – będzie mógł to zrobić, będzie mógł to zrobić z pomocą miasta. To będzie wyjątkowa przestrzeń na takie małe firmy i ta przestrzeń będzie miała cechy charakterystyczne, które sprawią, że na pewno grupa osób zdecyduje się na to, aby spróbować – powiedział Patryk Jaki.

Centrum Młodego Przedsiębiorcy miałoby powstać miedzy Portem Czerniakowskim, a Legią w Warszawie.

RIRM

drukuj