Chrześcijański Kongres Społeczny Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie

W Warszawie o godz. 12.00 rozpocznie się dziś Chrześcijański Kongres Społeczny. Organizatorami spotkania są Prawica Rzeczypospolitej, Instytut Ordo Caritatis oraz Europejski Chrześcijański Ruch Polityczny.

Program kongresu obejmą trzy panele dyskusyjne: „Rodzina i demograficzna przyszłość Polski”, „Opinia chrześcijańska i patriotyczna większość” oraz  „Obrona i odbudowa chrześcijańskiej Europy”.

Na godzinę 12.30 zaplanowano przemówienie Marka Jurka, posła do Parlamentu Europejskiego, prezesa Prawicy Rzeczypospolitej. Podczas kongresu Prawica Rzeczypospolitej zostanie oficjalnie przyjęta do Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego.

Dziś budowanie cywilizacji chrześcijańskiej jest szczególnym zadaniem dla każdego z nas – mówił przed kongresem europoseł Marek Jurek.

– W sytuacji, kiedy jesteśmy w przededniu zmian w Polsce, musimy uświadomić sobie, że tak naprawdę za sprawę życia, rodziny i wychowania odpowiada przede wszystkim opinia katolicka. Musimy pokazać, że nie możemy w życiu publicznym być jedynie kibicami, ale siłą sprawczą i partnerem dla innych środowisk aktywnych w życiu publicznym, który zawsze w sposób prawy wspiera to, co odpowiada interesowi publicznemu, ale oczekuje wsparcia dla zasadniczych postulatów dobra wspólnego. Tych zasadniczych postulatów, które przede wszystkim skupiają się w zasadach cywilizacji życia i prac rodziny. I wreszcie trzecia sprawa to jest mocne postawienie sprawy potrzeby budowania opinii chrześcijańskiej w Europie – zaznaczył Marek Jurek.

Wśród gości kongresu będą m.in: dr Joanna Banasiuk, Halina Szydełko, dr inż. Antoni Zięba, prof. Janusz Kawecki, Piotr Semka oraz Jakub Bałtroszewicz. Obecni będą także zagraniczni goście z Europejskiego Chrześcijańskiego Ruchu Politycznego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl