Zgromadzenie publiczne w obronie polskiej historii

W Dzień Niepodległości, w stolicy, o godz. 13.00, u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich odbędzie się zgromadzenie publiczne przeciwko używaniu sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”.

W prasie zagranicznej dziennikarze wielokrotnie piszą o niemieckich, nazistowskich obozach z czasów II wojny światowej, używając nieprawdziwego i krzywdzącego skrótu myślowego „polskie obozy”. Przykładem jest niemiecka gazeta “Rheinische Post” – to na jej łamach użyto tego sformułowania po raz pierwszy.

Tadeusz Płużański, członek Rady Fundacji Reduta Dobrego Imienia, która organizuje spotkanie, podkreślił że władze Polski zbyt opieszale reagują na tego typu publikacje.

Szczególnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno być odpowiedzialne za szybkie prostowanie tego typu kłamstw. Niestety reakcje pojawiają się sporadycznie, a elementów zakłamania ze strony Niemców jest coraz więcej. Pamiętamy serial „Nasze matki, nasi ojcowie”, bez przerwy mówi się o polskiej winie, co można określić pedagogiką wstydu. Nie Niemcy, tylko Polacy mają być uważani za te największe demony XX wieku, że to nie Niemcy, a Polacy byli mordercami, że były „polskie obozy” – powiedział Tadeusz Płużański.

Przed zgromadzeniem publicznym od godz. 11.00, w tym samymi miejscu, będą zbierać  podpisy pod petycją do Sejmu w sprawie jak najszybszego uchwalenia ustawy penalizującej sformułowanie “polskie obozy koncentracyjne”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl