fot https://twitter.com/MRiTGOVPL

Forum Biznesu w Warszawie

Na stadionie narodowym w Warszawie trwa Forum Biznesu organizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. To cykliczne wydarzenie skierowane do polskich przedsiębiorców, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zainteresowanych ekspansją zagraniczną.

Celem Forum jest pokazanie małym i średnim firmom, jakie są szanse eksportowe i inwestycyjne na rynkach zagranicznych.

W otwarciu wydarzenia wziął udział minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda. Polityk powiedział podczas niego, że polscy przedsiębiorcy szukają nowych rynków zbytu i robią to z dużym sukcesem.

Rynki wschodnie to są rynki, które na wiele lat zostały utracone w wyniku sankcji zwrotnych, które stosują kraje Białorusi i Rosji. Statystyka, która nam się pokazuje za te pierwsze pół roku 2022 roku, to jest bardzo optymistyczna prognoza, że szukamy nowych rynków zbytu i okazuje się, iż nadrobiliśmy wszystkie straty rynków wschodnich – mówił minister Buda.

Podczas Forum transmitowano też wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu mówił m.in. o deglobalizacji gospodarki, która – jak stwierdził – nie oznacza zamknięcia się gospodarek narodowych, ale skracanie łańcuchów dostaw.

Tegoroczne Forum Biznesu zgromadziło blisko 4 tys. uczestników. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. W Warszawie jest organizowane po raz trzeci.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl