fot. PAP/Paweł Supernak

Min. W. Buda: Trzy największe banki w Polsce zadeklarowały gotowość wprowadzenia produktu „bezpieczny kredyt”

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, poinformował, że trzy największe banki w Polsce zadeklarowały chęć i gotowość wprowadzenia do oferty rządowego programu „bezpieczny kredyt”.

Ustawa w tej sprawie, zakładająca między innymi wprowadzenie kredytu 2-procentowego, do którego dopłaci państwo, trafiła do podpisu prezydenta.

Nowe regulacje umożliwią też założenie konta oszczędnościowego na cele mieszkaniowe. Trzeba będzie na nim systematycznie oszczędzać od 3 do 10 lat. Oba instrumenty mają wspomóc osoby do 45. roku życia

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, w Programie Pierwszym Polskiego Radia przekazał, że banki przygotowują się do wdrożenia tego programu.

– Trzy największe banki już zadeklarowały chęć uczestnictwa i gotowość w tym momencie wprowadzenia do oferty tego produktu. Reszta się przygotowuje. Zakładam, że absolutnie większość banków w tym programie będzie. Mamy też pozytywne informacje z rynku, tzn. były zapowiedzi, że mieszkań może nie być, mieszkań może braknąć. Nic z tych rzeczy. Ta górka budowy mieszkań w 2022 r., czyli ponad 238 tys. powoduje, że na rynku jest nadal sporo mieszkań, które w ramach tego programu mogą być kupione – zaznaczył Waldemar Buda.  

Program ma wystartować 3 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl