Waldemar Buda, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi proponuje bezpłatną komunikację miejską

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi Waldemar Buda proponuje wprowadzenie w mieście bezpłatnej komunikacji miejskiej. Jak mówił, mogliby z niej korzystać wszyscy, którzy mieszkają i płacą podatki w Łodzi.

Waldemar Buda w czwartek zwrócił uwagę, że dużym problemem dla łodzian są gigantyczne korki w mieście. Według niego, próby rozwiązania tego problemu w ciągu kolejnych lat nie przyniosły oczekiwanego efektu.

„Wszelkie modernizacje i remonty dróg nie wskazują na to, że te korki – w najbliższej perspektywie – byłyby mniejsze. Dlatego potrzebne jest radykalne rozwiązanie, które w wielu miastach jest już stosowane, tzn. bezpłatna komunikacja miejska” – podkreślił.

Dlatego – jak wyjaśnił – proponuje wprowadzić takie rozwiązanie również w Łodzi. Podstawą do korzystania z bezpłatnej komunikacji będzie karta łodzianina. Warunkami jej otrzymania byłoby mieszkanie w Łodzi i płacenie tu podatków.

Kandydat na prezydenta miasta przekonuje, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej pozwoli rozwiązać wiele problemów – zmniejszy korki, poprawi czystość powietrza, pomoże w walce ze smogiem.

„Chcemy zbudować wokół Łodzi przyjazny klimat miasta, z którego nie warto wyjeżdżać, a warto zostać lub nawet się do niego przeprowadzić” – mówił Waldemar Buda.

Według niego, rocznie rodzina mogłaby zaoszczędzić średnio ok. 1,6 tys. zł.

W 2017 roku wpływ ze sprzedaży biletów wyniósł 145 mln zł. Waldemar Buda jest przekonany, że wprowadzenie darmowej komunikacji może się samofinansować. Część pieniędzy pochodzić ma – jak mówił – ze sprzedaży biletów dla osób spoza Łodzi. Darmowa komunikacja ma zachęcić do płacenia w Łodzi podatków, co spowoduje wpływ do budżetu ok. 100 mln zł. Oszczędności przyniosą też – jego zdaniem – mniejsze koszty eksploatacji dróg.

Do wprowadzenia darmowej komunikacji zachęcał obecny na spotkaniu prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, gdzie takie rozwiązanie funkcjonuje od kilku miesięcy. Jak mówił, w ciągu tego okresu, liczba pasażerów wzrosła o 30 proc. Liczy także, że do końca roku będzie to wzrost o 60 proc.

W m.in. Łódzkim z bezpłatnej komunikacji miejskiej można korzystać także m.in. w Bełchatowie, Strykowie i Głownie, a w kraju m.in. w Lubinie, Polkowicach, Kościerzynie, Środzie Wlkp., Żorach i Wadowicach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl