fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: przygotowanie do wyborów samorządowych wymaga działań już dziś

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę podczas spotkania z działaczami PiS w Opolu, że już dzisiaj należy podjąć działania, aby dobrze przygotować się na wybory samorządowe. Zapowiedział powstanie odpowiedzialnej za to struktury.

Prezes PiS – jak poinformowano na Twitterze partii – wskazał, że „struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna”. W jej skład mają wejść osoby, które po raz pierwszy są w Sejmie i Senacie.

„Struktura, która powstanie będzie odpowiedzialna m.in. za szkolenia merytoryczne” – przekazano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński na spotkaniu w Opolu wskazał, że zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy: techniczno-zabezpieczający i merytoryczny. Celem dwukadencyjności – jak wyjaśnił – „jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata”.

W ocenie lidera Prawa i Sprawiedliwości, nawet gdyby PiS nie przeprowadzało reform, to i tak ktoś znalazłby pretekst, aby protestować. Mówił m.in., że reforma służby zdrowia to potężne przedsięwzięcie.

O tym, że wybory samorządowe mają szczególną wagę prezes PiS mówił już podczas sobotniego spotkania z działaczami partii w Katowicach. Podkreślał, że sprawą bardzo ważną jest realizacja projektów, które PiS założyło w kwestii wyborów samorządowych. Mówił też, że w każdym województwie powoła pełnomocnika do spraw wyborów samorządowych.

PAP/RIRM

drukuj