Marsz Niepodległości – „Armia Patriotów”

Pod hasłem „Armia Patriotów”, ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. Przechodnie będą mogli otrzymać ulotki, plakaty oraz naklejki z logiem Marszu.

Na portalach społecznościowych swoją obecność zapowiedziało 24 tysiące osób. W tym roku uczestnicy przejdą od Ronda Dmowskiego w Śródmieściu przez: Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Aleję Zieleniecką do osiedla Kamionek na Pradze Południe.

Marsz Niepodległości już na trwałe wpisał się w uroczystości patriotyczne, które są organizowane przez niezależne środowiska – w tym momencie środowiska narodowe. Marsz rozpocznie się podobnie, jak w latach ubiegłych, o godz. 15:00, na Rondzie Romana Dmowskiego. Organizatorzy zdecydowali o innej trasie marszu niż miało to miejsce w roku ubiegłym. Nowa trasa – być może – zmniejszy w znacznym stopniu możliwość prowokacji. Nie będzie już przebiegała obok ambasady Federacji Rosyjskiej oraz obok tęczy na placu Zbawiciela – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes  Prawicy RP.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej wynika, że dla co trzeciego Polaka 11 listopada to najważniejsze święto Rzeczypospolitej. Na drugim miejscu znalazło się Święto Konstytucji 3 Maja, które wybrał co czwarty ankietowany.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl