fot. facebook.com/PatrykJaki

Patryk Jaki w spocie: Wierzę w wielką Warszawę, Warszawę wielkich projektów

Wierzę w wielką Warszawę, Warszawę wielkich projektów – mówi w nowym spocie wyborczym kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Ludzie odważni, którzy nie boją się przełamywać schematów, zmieniają świat, niech zwycięża ambitna Warszawa – dodał.

Spot Jakiego rozpoczyna się od porównania słów jego kontrkandydata na urząd prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska), który mówi: „Ja w Warszawie do końca nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na pytanie, czym Warszawa tak naprawdę ma być”, z zaprezentowaną na niedzielnej konwencji Patryka Jakiego wizją 19. dzielnicy Warszawy – dzielnicy Przyszłości.

„Niech świat nas zobaczy – dzielnicę przyszłości. Strefa, gdzie będą najniższe podatki dla innowacji w tej części Europy” – podkreślił w spocie Patryk Jaki.

„Ja wierzę w wielką Warszawę. Warszawę wielkich projektów. Ludzie odważni, którzy nie boją się przełamywać schematów zmieniają świat i w Warszawie chcemy mieć taki obszar. Niech zwycięża ambitna Warszawa” – dodał kandydat ZP.

W trakcie wypowiedzi Patryka Jakiego w spocie przewijają się obrazy pokazujące piękne krajobrazy, zielone tereny i nowoczesne budynki.

Patryk Jaki zaprezentował w niedzielę propozycję utworzenia 19. dzielnicy Warszawy. Przygotował projekt nowelizacji ustawy o ustroju miasta stołecznego, zgodnie z którym na terenie obejmującym 800 ha (od granicy północnej do granicy południowej wzdłuż Wisły) powstać miałaby nowa dzielnica.

„To będzie największy obszar smart city w Europie, największy obszar innowacji w Europie, obszar najniższych podatków, taka specjalna strefa, gdzie będą najniższe podatki dla innowacji w tej części Europy” – mówił kandydat ZP.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

PAP/RIRM

drukuj