fot. PAP/Tomasz Gzell

P. Jaki: Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpimy do budowy 3 i 4 linii metra

Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, od razu przystąpimy do budowy 3 i 4 linii metra – zapowiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Dziś rano jego sztab zainaugurował na placu Narutowicza akcję #NoweMetro.

W czasie akcji Patryk Jaki i kandydat na wiceprezydenta Piotr Guział będą codziennie spotykać się z mieszkańcami stolicy w miejscach, gdzie chcą, aby zostały wybudowane stacje 3 i 4 linii metra.

Patryk Jaki przekonywał w trakcie konferencji, że w stolicy metro budowane jest za wolno. Przypomniał, że więcej kilometrów metra mają stolice Bułgarii, Czech i Węgier, a sama Sofia dużo szybciej buduje metro niż stolica Polski.

– W Sofii 12 stacji jest już zaplanowanych do otwarcia, 9 kolejnych jest planowanych. W Warszawie przez 12 lat nie powstał nawet projekt 3 linii metra. To jest proszę Państwa wielki skandal. Dlatego ja już nie chcę słyszeć, że się „nie da”. Jeżeli zostanę prezydentem m.st. Warszawy, to przystąpimy do budowy 3 i 4 linii metra i to od razu, i wszystkim udowodnimy, że się da. Tak jak mówili, że z „500 plus się nie da” i dotrzymaliśmy słowa, tak samo dotrzymamy, jeżeli chodzi o budowę metra. Jak państwo słyszeliście, mamy już wsparcie z rządowych środków. Mamy takie zapewnienie, jeżeli będzie taka potrzeba – powiedział Patryk Jaki.

Warszawski radny Prawa i Sprawiedliwości Filip Frąckowiak przekonywał, że stacja metra na placu Narutowicza ma pomóc mieszkańcom i osobom, które pracują na Starej Ochocie dotrzeć do domu i pracy, ale przy okazji uwolnić część miejsc parkingowych.

RIRM

drukuj