fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent RP: Proszę, żebyście pomogli mi sklejać naszą Polskę

Proszę, żebyście pomogli mi sklejać naszą Polskę i społeczeństwo – zaapelował w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Odrzywołu (woj. mazowieckie). Jak podkreślił, Polska jest jedna; nie ma podziału na Polskę „miejską i wiejską”.

Prezydent zapewnił, że „chciałby prowadzić taką politykę, żeby cały kraj się rozwijał, żeby nie było podziału Polski – na Polskę wiejską i miejską, na Polaków z małego i wielkiego miasta”.

„Polska jest jedna i mimo różnic chciałbym, żebyśmy się rozwijali w sposób równomierny; żeby poprawić warunki i możliwości” – ocenił szef państwa polskiego.

„Proszę, żebyście mi pomogli sklejać naszą Polskę, nasze społeczeństwo. Głęboko wierzę, że możemy sobie podać rękę i to będzie ciepła dłoń z mocnym i serdecznym uściskiem. Ogromnie mi na tym zależy” – apelował prezydent podczas spotkania.

„Proszę, żebyście pokazali, że macie szacunek i nawet jeśli za pierwszym razem nie doczekacie się wzajemności, to proszę, żebyście w nieskończoność to robili” – mówił Andrzej Duda.

Zwycięzca wyborów prezydenckich wyraził też nadzieję, że „trzy lata do następnych wyborów parlamentarnych będą okresem spokojnym i wytężonej pracy”. Jego zdaniem „potrzeba trochę spokoju, bo co chwila była kampania”.

Prezydent podziękował także mieszkańcom Odrzywołu za udział w spotkaniu. Jak podkreślił, jest to jego pierwsze spotkanie z mieszkańcami po wyborach prezydenckich.

PAP

drukuj