Ukraina: min. Waszczykowski złożył kwiaty na cmentarzu w Bykowni

Od złożenia kwiatów na zdewastowanym w styczniu polskim cmentarzu wojennym w Bykowni rozpoczęła się dzisiejsza wizyta szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego na Ukrainie. Minister wspólnie z szefem brytyjskiej dyplomacji odbywa serię rozmów z ukraińskimi władzami.

Razem z polskim ministrem kwiaty pod pomnikami ofiar NKWD w Bykowni złożył m.in. ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło. Na cmentarzu zgromadziła się również grupa przedstawicieli Polonii.

Zwracając się do nich, Waszczykowski podkreślił, że Bykownia to miejsce ważne dla polskiej pamięci.

Mam nadzieję, że tego typu miejsca będą służyć nie tylko pamięci, ale będą służyć też pojednaniu polsko-ukraińskiemu, bo to jest nam bardzo, bardzo potrzebne – dodał polski minister.

Podczas ceremonii na podkijowskim cmentarzu ofiar NKWD polskiej delegacji towarzyszyła wojskowa asysta honorowa; odegrano m.in. hymny Polski i Ukrainy.

W programie wizyty ministra Waszczykowskiego znalazły się także m.in. spotkanie z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Borisem Johnsonem w Kijowie oraz rozmowy z szefem ukraińskiego MSZ Pawłem Klimkinem oraz premierem Wołodymyrem Hrojsmanem.

Pobyt na Ukrainie zakończy wieczorne spotkanie szefów polskiej i brytyjskiej dyplomacji z prezydentem Petrem Poroszenką.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl