B. Mazurek: Wniosek o odwołanie Gowina bez szans; ośmieszy tych, którzy się pod nim podpiszą

Zapowiedź liderów PO i Nowoczesnej złożenia wniosku o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Gowina jest niedorzeczna; wniosek nie będzie miał szans i ośmieszy tych, którzy się pod nim podpiszą – powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Na początku sierpnia Sąd Najwyższy (SN) wystosował pięć pytań prejudycjalnych do TSUE i zawiesił stosowanie trzech artykułów ustawy o SN określających zasady przechodzenia sędziów tego sądu w stan spoczynku. Jarosław Gowin w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” zasugerował, że jeżeli TSUE „dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy”, to rząd może zignorować ewentualne orzeczenie Trybunału „jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej”.

Szefowie PO i Nowoczesnej Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer podczas konferencji prasowej na rynku w Przemyślu odnosząc się do wypowiedzi wicepremiera, ocenili, że podważył on polską obecność w UE „mówiąc, że nie będziemy respektować wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE”.

„Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że to jest kolejna wypowiedź polityka koalicji rządzącej bardzo wyraźnie pokazująca, że idziemy w kierunku polexitu, że politycy PiS dzisiaj chcą Polskę wyprowadzić najpierw na obrzeża Unii Europejskiej, a potem poza struktury UE” – podkreślił Schetyna.

„Nie pozwolimy na to, i będziemy robić wszystko, żeby pokazać tę politykę, pokazać to co, robią” – oświadczył lider Platformy.

Zapowiedzieli też złożenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera ministra nauki Jarosława Gowina.

„Kolejny niedorzeczny wniosek sfrustrowanej >>totalnej opozycji<<. (…) Wniosek nie będzie miał żadnych szans i ośmieszy tych, którzy się pod nim podpiszą” – powiedziała PAP Beata Mazurek.

 Według niej, obecnie jest „około pięćdziesiąt wyroków TSUE, których państwa członkowskie nie wykonują”.

„Wśród tych krajów nie ma Polski” – dodała rzeczniczka PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl