J. Gowin: Do Polski Razem dołącza senator Józef Zając

Do Polski Razem, a tym samym do obozu Zjednoczonej Prawicy, dołącza senator Józef Zając – poinformował w poniedziałek wicepremier, lider Polski Razem Jarosław Gowin. Jak dodał, nowa partia, którą zaprezentuje w sobotę, będzie budowana na wzór „nowoczesnej partii europejskiej”.

„Pan senator Zając jest nie tylko znakomitym politykiem, ale przede wszystkim wybitnym naukowcem, znakomitym matematykiem” – powiedział Jarosław Gowin w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

Wicepremier Gowin poinformował również, że nowe ugrupowanie, które zaprezentuje w najbliższą sobotę, będzie budowane na wzór „nowoczesnej partii europejskiej”. Jak dodał, wokół nowego ugrupowania, powstaną ciała doradcze, skupiające przedstawicieli partii oraz „wybitnych reprezentantów środowisk pozapolitycznych”.

Jak podkreślił wicepremier, nowe ugrupowanie zostanie „obudowane” trzema radami: Gospodarczą, Samorządową i Programową; w skład tej ostatniej wejdzie m.in. senator Zając.

Józef Zając startował do Senatu z list PSL a od listopada 2016 r. jest członkiem klubu PiS.

Senator Zając podkreślił, że do tej pory nie należał do żadnego ugrupowania politycznego, ale – jak zaznaczył – od dłuższego czasu „przyglądał” się funkcjonowaniu partii Jarosława Gowina.

„Zarówno program, jak i osobowość tego, kto kieruje tym ugrupowaniem (Gowina – PAP), były najbardziej przekonywujące dla mnie, aby do niego wstąpić” – wyjaśnił senator.

W najbliższą sobotę na PGE Narodowym w Warszawie, Jarosław Gowin zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przedstawiona ma zostać nazwa oraz liderzy ugrupowania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl