fot. polskieradio.pl

Min. J. Gowin: Jeżeli będą tzw. małżeństwa homoseksualne, to będą też adopcje dzieci przez te pary

Jeżeli będą tzw. małżeństwa homoseksualne, to będą też adopcje dzieci przez te parypowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że wszystko zależy od jesiennych wyborów parlamentarnych.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego był pytany na antenie Polskiego Radia o protesty przeciwko deklaracji LGBT oraz wypowiedz wiceprezydenta stolicy Pawła Rabieja. Zadeklarowany gej szczerze powiedział o stopniowym przyznawaniu praw homoseksulistom. Ostatnim etapem ma być adopcja dzieci przez tzw. małżeństwa jednopłciowe.

Wicepremier Jarosław Gowin przyznał, że taki scenariusz może być zrealizowany, gdy władze obejmie obóz Koalicji Europejskiej.

– Jeżeli przy władzy utrzyma się obóz Zjednoczonej Prawicy, to ta cała antycywilizacja – bo dla mnie te postulaty są po prostu wyrazem wrogości wobec kanonu cywilizacji Zachodu – zostanie wstrzymana. Jeżeli władzę obejmie natomiast obóz nazywający się dziś Koalicja Obywatelska, to jestem przekonany, że będą podjęte próby realizacji tego scenariusza – powiedział Jarosław Gowin.  

Wczoraj w Warszawie odbył się protest przeciwko seksualizacji dzieci. Wzięli w nim udział zaniepokojeni rodzice. Protestujący domagali się od prezydenta Rafała Trzaskowskiego wycofania się z zapowiedzi wprowadzenia do szkół tzw. edukacji seksualnej opartej na standardach WHO.

RIRM

drukuj