Francuski Senat zajmie się projektem dot. tzw. „związków homoseksualnych”

Izba niższa francuskiego parlamentu, przyjęła rządowy projekt ustawy nadający związkom homoseksualnym prawa przysługujące małżeństwom. W ustawę wpisano także adopcję dzieci.

Za przyjęciem dokumentu zadecydowały głosy lewicy, przeciwni byli deputowani prawicowej Unii na Rzecz Ruchu Ludowego.

Ustawa została procedowana w izbie, mimo licznych we Francji w ostatnich tygodniach demonstracji przeciwników tego rozwiązania. 2 kwietnia projektem zajmie się Senat – z Francji mówi ks. Tadeusz Śmiech.

– Z pewnością przejście tego prawa w Senacie nie będzie takie proste. Liczy się, że ponad połowa czy może nawet 2/3 senatorów będzie przeciwne temu projektowi. W związku z tym pozostaje jeszcze jakaś nadzieja, jakaś szansa w tym wszystkim. Z pewnością sama ta dyskusja, manifestacje przeciwko tym tzw. „małżeństwom” obudziły jakąś świadomość w ludziach. Ciągle wydawało się nam, że to jest pewien margines, natomiast okazuje się, że jest to sprawa bardzo szeroka. Tym bardziej, że pozycja rządu i pozycja prezydenta Francji jest pozycją jednoznaczną. Widać było, że nie chce ustąpić, że nie będzie słuchał ulicy – tak jak mówił do przedstawicieli kościołów czy religii. Wiemy do czego to doprowadzi, aczkolwiek wnioski, które zakładamy są negatywne – powiedział ks. Tadeusz Śmiech.  

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl