Min. J. Gowin: Wierzę, że Konstytucja dla Nauki będzie wzorcem stanowienia prawa

Wierzę, że Konstytucja dla Nauki stanie się wzorcem, jak reformować Polskę – głęboko, ale ewolucyjnie i z poszanowaniem dla pluralizmu, poglądów, wartości i interesów – powiedział w niedzielę wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego powiedział do zgromadzonych: „Dziś w Teatrze Polskim w Warszawie spotkali się ludzie, którzy bez wątpienia wyznają różne światopoglądy. Często w naszych opiniach różnimy się niczym dzień i noc. Ale bez względu na zasadnicze nieraz różnice, na sympatie i antypatie polityczne – wiem, że większość z Państwa z troską pyta, jak długo jeszcze będzie pogłębiać się dramatyczniejszy podział między Polakami (…) Nie jestem naiwny. To nie jest proste przerwać zaklęty krąg niechęci i braku zrozumienia”.

Dodał jednak: „wierzę, że Konstytucja dla Nauki stanie się w przyszłości wzorcem dla stanowienia prawa w naszym kraju – ponad podziałami. W imię dobra współnego. I że stanie się wzorcem, jak reformować Polskę – głęboko, ale ewolucyjnie i z poszanowaniem dla pluralizmu, poglądów, wartości i interesów”. Jarosław Gowin wyraził radość, że to właśnie „środowisko akademickie udowodniło, że w naszym tak głęboko rozdartym społeczeństwie można – a wręcz trzeba rozmawiać i współpracować ze sobą. Że wciąż potrafimy ocalić i budować wspólnotę”.

Podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w prace nad Konstytucją dla Nauki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl