PiS zapowiada zmiany w mediach i wymiarze sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada ofensywę programową na jesień. Planuje zmiany w mediach i wymiarze sprawiedliwości. Mówi też o ochronie rodziny.

Najpierw nowa umowa koalicyjna, później rekonstrukcja rządu – takie plany kreśli obóz władzy.

– Wypadkową nowej umowy koalicyjnej będzie nasza ofensywa programowa w Sejmie. Mam nadzieję, że już na początku października – mówił Krzysztof Sobolewski, poseł PiS.

Obóz rządzący zapowiada kontynuację reform, jakie były już realizowane wcześniej. Z drugiej strony chce wywiązać się z obietnic wyborczych składanych jeszcze w trakcie kampanii, stąd nowe propozycje.

– Między innymi kwestia sądownictwa, szeroko pojęte kwestie medialne – wskazał Krzysztof Sobolewski.

W Sejmie na rozpatrzenie czekają jeszcze dwa projekty złożone przez prezydenta. To m.in. zakaz wchodzenia do szkół dla lewicowych aktywistów bez zgody rodziców, a także poprawka do konstytucji, która zakazuje adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Poseł Przemysław Czarnek podkreślił, że ofensywa programowa PiS-u będzie dotyczyła również ochrony rodziny.

– Szczegóły reform będą komunikowane na bieżąco przez kierownictwo naszego ugrupowania, a w szczególności przez pana premiera Mateusza Morawieckiego i poszczególnych ministrów. Natomiast obszary tych reform są znane zarówno z kampanii wyborczej parlamentarnej, jak i kampanii wyborczej prezydenckiej – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Program, jaki zostanie wypracowany wewnątrz obozu władzy, będzie miał wpływ na ostateczny kształt rekonstrukcji rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl