Spotkanie opozycji ws. TK. Udział wezmą przedstawiciele PiS i Kukiz’15

W Sejmie ma się dziś odbyć spotkanie w sprawie rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego organizowane przez trzy kluby opozycyjne: Platformę Obywatelską, Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Na spotkaniu będzie też przedstawiciel Kukiz’15, choć nie wiadomo jeszcze, kogo konkretnie klub ten oddeleguje na rozmowy.

Swojego przedstawiciela wyśle także PiS. Będzie nim poseł Maciej Małecki  – zapowiedziała rzecznik PiS-u Beata Mazurek.

– Wysyłamy naszego posła, żeby wysłuchał tego, co być może nowego mają do powiedzenia zarówno pan Petru, jak i pan Schetyna, a potem na ten temat będziemy dyskutować w klubie – to po pierwsze. Po drugie chcę wyraźnie podkreślić, że tak naprawdę, jeśli dojdzie do powołania podkomisji nadzwyczajnej, która zajmie się wszystkimi projektami, to forum do dyskusji na temat tego, jakie rozwiązania przyjmiemy, to będzie właściwa podkomisja, a potem podkomisje. I trzecia rzecz, na którą chcę bardzo wyraźnie zwrócić uwagę – mam nadzieję, że opozycja nie będzie kwestionowała posła Małeckiego, ponieważ to dzięki państwu dowiedzieliśmy się tak naprawdę niedawno tego, że oni nie będą ingerować w to, kogo Prawo i Sprawiedliwość wskaże na to spotkanie czy wyśle na to spotkanie. Oni byli zainteresowani tym, żebyśmy kogoś wysłali – powiedziała Beata Mazurek.

Początkowo spotkanie w sprawieTK organizowane przez opozycję miało się odbyć w ubiegłą środę. Przełożono je na dziś ze względu na zapowiedź Komisji Europejskiej dotyczącą przyjęcia do poniedziałku opinii na temat stanu praworządności w Polsce.

KE nie przyjęła jak dotąd opinii. Przedstawiciele KE informowali wczoraj, że trwają ,,konstruktywne rozmowy” z polskimi władzami o rozwiązaniach kryzysu wokół TK.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj